Finansų rinkos dalyviai dabar kaip niekad stebimi

Finansų rinkos dalyviai dabar kaip niekad yra stebimi – priežiūros institucijos akylai stebi, jog nebūtų nusižengta galiojantiems įstatymams, o bandantys nepastebėtai suteikti paslaugas neteisėtu būdu dažniausiai yra baudžiami ganėtinai didelėmis baudomis ar tiesiog licencijų atėmimu. Ypač kreditų teikimo veikla sulaukia nemenko dėmesio – čia tiek priežiūros institucijos, tiek patys vartotojai žiūri ar kredito bendrovės niekaip nepažeidžia įstatymų. Lietuvos bankas suteikia galimybę pranešti apie veiklos pažeidimus nuotoliniu būdu – užtenka užpildyti formą su minimalia informacija ir priežiūros institucijos jau imasi tyrimų. Kas liečia paskolų bendroves, tai jas reikėtų išskirti labiausiai, nes pastaruoju metu galima matyti, kad jos sulaukia ne tik dėmesio, bet ir pasekmių už neatsakingą veiklą.

finansaiGreitųjų kreditų įmonės neretai suteikia paskolas netinkamai išanalizavus kliento mokumą, o tai dažniausiai pasibaigia įspėjimais ir tūkstantinėmis baudomis. Žinoma, jeigu pažeidimai yra pasikartojantys, tai tokios bendrovės netenka licencijų verstis šia veikla – jos išbraukiamos iš vartojimo kredito teikėjų sąrašo. Tai jau nutiko vienai populiariausių paskolų bendrovių. Ji perleido savo veiklą kitai įmonei.

Kalbant apie nesąžiningus kreditorius, visiems vartotojams, prieš imant paskolą, siūloma atidžiai peržiūrėti kokias sąlygas siūlo kredito bendrovės. Jeigu palūkanos neatitinka keliamų reikalavimų, tai nedelsiant turėtumėte apie tai pranešti minėtoje formoje – Lietuvos bankas imsis tyrimo. Labiausiai reikia pabrėžti tai, kad jokiu būdu nėra rekomenduojama ieškoti vartojimo kredito tarp skelbimų portalų. Ten esantys privatūs skolintojai dažniausiai nusižengia įstatymams – jie negali teikti vartojimo paskolų.

Privatūs skolintojai yra pabrėžiami todėl, kad jie dažniausiai išsisuka nuo atsakomybės, o paprasti vartotojai neretai nuo jų nukenčia. Paprasčiausiai, tokie kredito teikėjai dažniausiai pinigus skolina su vekseliu, o būtent šis dokumentas jiems leidžia atgauti skolas gerokai paprasčiau ir greičiau. Tame vekselyje dažniausiai nėra nurodomos jokios palūkanos, todėl kai vyksta išieškojimas, jums skaičiuojamos papildomos palūkanos ir delspinigiai. Dažniausiai vekselio turėtojai net nemoka mokesčių t.y. tokie privatūs skolintojai net nenurodo, jog gauna pajamas iš pinigų skolinimo. Venkite tokių asmenų, nes tikrai galite nukentėti, tuo labiau, kad šie asmenys daug lengviau išieško skolas.

Parašykite komentarą