Daug lietuvių emigruoja į Angliją

Ar daug jūsų draugų ir giminaičių yra išvykę į Angliją? Labai didelė dalis mūsų šalies gyventojų atsako teigiamai. Žinoma, tokie atsakymai yra labai liūdinantys. Perspektyvi darbo jėga išvyksta iš Lietuvos ir dirba užsienio šalyse. Ir ne todėl, kad mūsų šalyje siūlomi darbai jiems netiktų, tačiau todėl, kad jie nepajėgia išgyventi iš Lietuvoje gaunamų atlyginimų. Kai taip nutinka, nebelieka kitos išeities, kaip kelti sparnus ir emigruoti. Nors kai kurie žmonės tokius sprendimus labai smerkia ir svaidosi labai nemaloniais epitetais, lyg išvykstantys žmonės nebūtų patriotai, tačiau tai yra tik tuščios ir nieko vertos kalbos – emigracija nėra smerktina ar amorali. Emigruojantys žmonės siekia geresnio ir oraus gyvenimo.

Siuntos į AnglijąSuprantama, kad situacijų yra labai daug ir labai įvairių. Todėl šio modelio kiekvienam emigruojančiam tautiečiui pritaikyti nebūtų galima. Galbūt vieni išvyksta norėdami naujos patirties ir kelionių. Kitiems svarbiausia gauti gerą išsilavinimą pasauliniu lygiu pripažįstamame universitete. Tuo tarpu treti keliauja į Angliją tik labai trumpam laikotarpiui, pvz., vasarai. Ir tai tikrai ne vieninteliai pavyzdžiai, kuriuos būtų galima pritaikyti mūsų tautiečiams. Kad ir kaip bebūtų, svarbiausia, kad emigruoti pasiruošęs žmogus turėtų labai aiškų tikslą ir tikėtų, kad jį gali pasiekti. Šis veiksnys yra ypač svarbus, jei nenorite veltui išeikvoti savo laiko ir atgal į Lietuvą grįžti tuščiomis – be pinigų, patirties ir žinių.

Kad taip nenutiktų kiekvienas į Angliją vykstantis tautietis turėtų sudaryti planą, kurį sistemingai ir palaipsniui įgyvendintų. Be to, niekada nereikia pamiršti, kad emigruojama ne amžiams, o Lietuvoje lieka mūsų draugai ir giminaičiai, kurie prireikus – visuomet galės mums pagelbėti. Juk siuntos į Angliją keliauja labai dažnai, todėl ir jus gali pasiekti vos per vieną parą nuo siuntos išsiuntimo. Tai labai praverčia, kai mums pristinga tam tikrų daiktų, kurių tuo metu nepajėgiame įsigyti. Siuntas transportuoja patyrę vežėjai, kurie turi daugiametę patirtį ir savo paslaugas gali pasiūlyti labai konkurencingomis kainomis. Todėl jei emigruosite, negalvokite, kad esate vieni ir nesulauksite pagalbos.

Parašykite komentarą