Kai reikalingi nuosavi kotedžai arba namai

Jus jau labai seniai žavi mintis pradėti gyvenimą savo naujame nuosavame būste? Pabodo daugelį metų gyventi nuomojamame bute ir kiekvieną mėnesį savo sunkiai uždirbtus pinigus išmesti į balą? Pagaliau norėtumėte butą iškeisti į nuosavą namą arba kotedžą? Jei į visus šiuos klausimus galite pateikti teigiamą atsakymą, pats metas imtis veiksmų.

kotedžaiŽinoma, galite teigti neturintys pakankamai santaupų, kad jums galėtų būti prieinami nuosavi kotedžai ar namai, tačiau turėtumėte suprasti, kad būsto nebūtina pirkti iš savo asmeninių lėšų. Trumpiau tariant, visuomet galima kreiptis į komercinį banką, prašant jums reikiamo dydžio būsto paskolos. Ir nors pradiniam įnašui reikės pataupyti, vėlgi – nereikia pamiršti, kad šiomis dienomis galima rasti ir alternatyvų, pvz., kelerius metus gyventi pasirinktame būste, dalimis išmokant pradinį įnašą.

Taigi, kaip matote, yra būdų, kurie padeda lengviau ir greičiau turėti savo nuosavus namus ir pagaliau pamiršti apie būsto nuomą. Tačiau, kaip bebūtų, pats nekilnojamojo turto objekto įsigijimas yra labai paprastas ir aiškus procesas. Tuo tarpu, kai kalbame apie tinkamo NT objekto paieškas – viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Įdomu, kodėl? Nors šiandieninėje nekilnojamojo turto rinkoje yra daugybė objektų ir jų kasdien tik daugėja, vis dėlto pastebima, kad daugeliui vartotojų tampa labai sunku rasti jų lūkesčius atitinkantį būstą. Juk kiekvieno vartotojo keliami reikalavimai labai skiriasi, todėl tai, kas tinka vieniems, visiškai nepatinka kitiems. O ką jau kalbėti apie tai, kad būstas renkamasis ne vienam dešimtmečiui, todėl natūralu, jog norima rasti tobulą variantą.

Kita vertus, reikėtų suprasti, kad dažniausiai jau pastatyto namo negalėtume vadinti tobulu variantu (nebent jis būtų pastatytas atsižvelgiant į visus jūsų reikalavimus, t.y. statytas pagal individualų užsakymą). Visuomet atsirastų tam tikrų detalių ar sprendimų, kurie jūsų manymu nėra labai tinkami. Dėl šios priežasties pastaruoju metu vis daugiau vartotojų galvoja apie nuosavo namo statybas. Tokiu atveju dažniausiai reikia investuoti kur kas mažiau nei perkant jau pastatytą kotedžą arba namą.

Nusprendus namą statyti nuo pagrindų, visų pirma reikia pasirinkti ir įsigyti žemės sklypą (http://nekilnojamasturtas.lt/sklypai/). Jo kaina priklausys nuo to, kurioje vietoje jis yra, kokia yra jo paskirtis, koks yra jo dydis ir kokia žemė. Jei sklypą rinksitės Vilniaus miesto ribose, tuomet pasiruoškite didžiulėms investicijoms. Tuo tarpu, jei galvojate apie namo statymą Vilniaus rajone arba šiek tiek tolėliau, žemės sklypų kainos bus gerokai mažesnės. Kai turėsite sklypą, reikės pasirūpinti visais tolimesniais namo statymo darbais – nuo pamatų liejimo, iki stogo. Nors tuomet darbų bus kur kas daugiau, nepamirškite, kad statote namą sau, todėl neskubėkite ir kiekvieną reikiamą užduotį įgyvendinkite būtent taip, kaip to norite. Galiausiai turėsite svajonių būstą.

Parašykite komentarą