Kaimo turizmas ir baidarių nuoma Aukštaitijoje

baidarių nuoma AukštaitijojePavasariui jau beldžiantis į duris, vis dažniau susimąstome apie kaitrią vasaros saulę, gaivų ežero vandenį ir linksmas pramogas su draugais ar šeimos nariais. Praktika rodo, kad vis daugiau žmonių ieško būdų, leidžiančių pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos dovanomis. Sparčiai populiarėjanti baidarių nuoma Aukštaitijoje ir kaimo turizmo pramogos kasmet sukviečia vis didesnį lietuvių ir užsienio turistų būrį.

Kodėl verta nuomotis baidares Aukštaitijoje?

Aukštaitija garsėja žaliomis giriomis, dailiomis upėmis ir skaidriais ežerais. Tai vienas gražiausių Lietuvos regionų, užburiantis savo natūralumu. Baidarių nuoma ir nuotaikingas žygis upių keliais suteikia galimybę iš arčiau susipažinti su gamtos turtais, kurie daugeliui miesto gyventojų vis dar atrodo paslaptingi ir neištirti. Be to, baidarių nuoma Aukštaitijoje suteikia galimybę mėgautis kelių dienų maršrutais, taip praleidžiant naktį gamtos apsuptyje – keliautojai gali miegoti palapinėse ir mėgautis stovyklavimu arba rinktis šiltus nakvynės namukus ir pirtis, kurie padės atgauti jėgas ir pasiruošti naujiems nuotykiams. Jei niekada nesate išsiruošę ilgoms kelionėms, pasikalbėkite su baidarių nuomotojais, kurie patars dėl nakvynės vietų ir padės apsispręsti dėl konkretaus maršruto.

Tinkamo maršruto pasirinkimas

Baidarių nuoma Aukštaitijoje siūlo itin plačias pasirinkimo galimybes. Keliautojai gali rinktis tiek sudėtingesnį, tiek lengvesnį plaukimą, vienos ir kelių dienų maršrutus. Be to, priklausomai nuo keliautojų pomėgių ir fizinio pasirengimo, baidarių nuomininkai siūlo plaukti tiek tiesiomis upėmis, tiek vingiuotais ir srauniais upeliais, suteikiančiais daugiau adrenalino ir įspūdžių. Jei niekada anksčiau neplaukėte upėmis, siūlome nekelti itin aukštų tikslų – geriau išbandykite ramesnius kelius ir rinkitės vienos dienos maršrutus. Jei šioje srityje esate nebe naujokai, išbandykite sudėtingas upes, reikalaujančias kur kas daugiau fizinio pasirengimo.

Kaimo turizmo privalumai

Poilsis gamtoje leidžia pamiršti visus rūpesčius ir iš naujo pamilti Lietuvos kraštą. Kaimo turizmas – sparčiai populiarėjanti pramoga, leidžianti mėgautis gamtos turtais ir aktyviomis vasaros pramogomis. Plaukimas baidarėmis – ne vienintelis užsiėmimas, padedantis atsipalaiduoti ir pamiršti transporto spūstis. Jei turite daugiau laisvo laiko, prisiminkite senai žaistus lauko žaidimus – futbolą, krepšinį, tenisą, leiskitės į kelionę su valtele, žvejokite ir maudykitės skaidriame vandenyje. Jei norite pasimėgauti gamtos ramybe, leiskitės į žygį miškų takais, jodinėkite ir grybaukite. Norintiems ramaus poilsio siūlomos šiltos pirtys ir vandens kubilai. Nepamirškite, kad jūsų atostogų ir savaitgalio pramogos priklauso nuo jūsų pomėgių ir nuotaikos – leiskite daryti sau tai, kas jums teikia didžiausią malonumą.

Parašykite komentarą