Kaip aš atostogavau Koso saloje

KosasŠtai nusileidžia lėktuvas ir aš žengiu savo pirmuosius žingsnius vienoje iš Viduržemio jūros salų. Tai pirmas kartas, kai atostogauju pietų Europoje, ten, kur šilta, o dar ir saloje! Kas mane čia atvedė? Tiesiog įgriso lietuviška žiema – vieną dieną sninga, kitą – lyja, nesuprasi, kas vyksta… Taigi, užsimanęs kiek sušilti, važiavau sau autobusu į Vichy parką, kai autobuso reklaminiame televizoriuje pamačiau, jog reklamuojami tikrai pigūs bilietai į Koso salą! Kažkaip tai mane labai užkabino ir ilgai nedvejojau – pradėjau rašyti draugams, ar kas norėtų prisijungti. Deja, visi dirba ar dar ką veikia… eh, gerai kai dar esi studentas.

Taigi, išlipęs iš lėktuvo susirandu autobusą, kuris nuveš mane į miesto centrą. Iš centro žygiuoju apie kilometrą iki savo viešbučio. Viešbučiai čia stebėtinai pigūs. Na, gal kad ne sezono metas – vėsoka. Taigi, mane maloniai priima, išsikraunu daiktus ir pasiėmę tik nedidelę kuprinę išsiruošiu žvalgyti Koso miesto. Tiesą pasakius, Kosas atrodo visai įdomus miestas, tačiau mane labiau traukia gamta, tai patraukiu prie jūros. Čia – visur smėlis ir skaidrus vanduo! Taip ir traukia išsimaudyti, tik kad šaltoka. Taigi, atsisėdęs ant kranto tarp pirštų barstau smėlį ir bandau įsivaizduoti, kaip šis paplūdimys atrodo vasarą, kai Koso saloje knibždėte knibžda turistų.

Užsimaniau pakeliauti ir kiek toliau nuo miesto, mat Kosas neturėjo man ką pasiūlyti labai įdomaus. Galbūt sezono metu ir galėčiau nueiti į kokį barą, su kuo nors susipažinti, tačiau šiandien čia gana tuščia. Išsinuomoju dviratį ir patraukiu miesto pakraščio link, pažiūrėsime, kas manęs laukia.

Gamta pasirodė gana skurdi, tiksliau sausa. Manau, Lietuvoje tikrai yra maloniau, na bent jau vasarą. Bevažiuodamas dviračiu gerokai sušylu ir nusprendžiu atsigulti ant uolos pailsėti ir pasikaitinti saulėje. Tikrai kad smagiau, nei Lietuvoje šiuo metų laiku! Termometras rodo net 18 laipsnių, o Lietuvoje gi nulis. To ir ieškojau – norėjau sušilti ir man tai pavyko. Tiesą pasakius, kitas tris dienas bene tik tą ir veikiau – žvalgiau salą ir vis šildžiausi saulėje – gal gi net įdegti spėsiu? Džiaugiuosi, kad pavyko nebrangiai pakeliauti ir pasidžiaugti šiluma. Ketinu į Koso salą grįžti dar kartą ir išbandyti ir jūros vandens šiltumą.

Parašykite komentarą