Naudotą automobilį galima rasti internetiniuose automobilių aukcionuose ir skelbimų portaluose. Be abejo, transporto priemonę derėtų apžiūrėti “gyvai”, tačiau nemažai galima sužinoti pabendravę su pardavėju telefonu arba įdėmiau išstudijavę skelbimo turinį.
Kokio automobilio neverta pirkti?
Pirmiausia, naudotą automobilį rinkitės ne senesnį nei 6 metų. 8-9 metų transporto priemonė paprastai reikalauja nuolat investuoti į remontą, todėl naujesnį automobilis bus daug pigiau išlaikyti bei „kledarą“. Taigi, jei jūs ketinate automobilį naudoti ilgai – paiešką susiaurinkite iki variantų, kurie nesukels rimtų problemų dar bent 2-3 metus.
Kokio gamintojo automobilį pirkti
Tarkime, jūs jau žinote, kurį modelį galite sau leisti pagal savo finansines galimybes ir ką gali šiuo metu pasiūlyti rinka. Jūs jau žinote kurį iš šių modelių norėtumėte pamatyti „gyvai“. Neskubėkite iš karto vykti į pažiūrą. Kiekvienas automobilio modelis (nuo „Daewoo Matiz“ iki „Mercedes S500“) turi gerbėjų klubų tinklą. Šiose bendruomenių interneto svetainėse yra toks neįkainojamas dalykas kaip forumai. Jiems reikėtų suteikti šiek tiek savo laiko arba galite automobilio atranką patikėti pažįstamam technikos žinovui ir taip išvengti „galvos skausmo“ ir sugaišto laiko.
Automobilis – sudėtingas techninis įrenginys, susidedantis iš kelių tūkstančių detalių. Kiekvienas gamintojas daro savaip unikalias mašinas: visur dirba nuosavos inžinierių komandos ir tas pačias technines problemas jie sprendžia skirtingai. Todėl kiekvienas modelis turi keletą ypatybių, iš kurių kai kurios jums gali nepatikti. Kartais kompanijos atlieka drąsius eksperimentus, įvedant į gamybą mazgus ir agregatus, kurie tik praėjus keliems mėnesiams po pardavimų pradžia parodo savo trūkumus.
Konkretiems modeliams skirtuose forumuose išsamiai aptariamos silpnos mašinų vietos. Iš šios informacijos galima daryti išvadą ar esate pasirengę taikstytis su galimais konkretaus modelio trūkumais ar geriausia jį pašalinti iš kandidatų sąrašo.
Ko paklausti pardavėjo?
Pirmiausia derėtų išsiaiškinti ar pardavėjas yra automobilio savininkas ar tik perpardavėjas. Jei jums atsako, kad jis dėdės arba sesers – kitas jūsų klausimas būtų susijęs su pardavimu ir registravimu. Pasidomėkite ar jis turi notaro patvirtintą į galiojimą parduoti automobilį ir ar pirkimo sutartį bus galima įforminti su techniniame pase nurodytu savininku.
Teisingas atsakymas – viena iš šių dviejų variantų. Klaidingas – “Turiu savininko paso kopiją, sutartis bus išduota įmonėje“. Tai reiškia, kad perpardavinėtojas nusipirko šį automobilį, iš buvusio savininko paėmęs pinigų gavimo patvirtinimą ir paso kopiją. Sandorį jis siūlo įforminti parduotuvėje, kur jis yra žinomas ir juo pasitiki. Sutartyje pardavėju bus nurodytas buvęs savininkas, o perpardavinėtojas už jį pasirašys. Tai yra neteisėta, tačiau taip dirba dauguma privačių perpardavinėtojų. Teisiškai derėtų pardavimo ir pirkimo sandorį su sudaryti su asmeniu, kuris turi teisę į turtą. Tai gali būti automobilio savininkas arba jo patikėtinis asmuo, kuris turi notaro patvirtintą įgaliojimą parduoti automobilį.