Kietųjų diskų kompiuteriui pasirinkimas

Kietasis diskasKietasis diskas kompiuteryje – tai įtaisas, kuriame laikoma visa, kompiuteryje esanti informacija, įskaitant ir į jį įrašytas programas. Be kietojo disko negalėtų veikia joks kompiuteris, nes paprasčiausia nebūtų laisvos atminties, į kurią būtų galima ką nors įrašyti. Per paskutinį dešimtmetį kietųjų diskų patalpa nuolat augo, o kainos krito. Todėl šiandien, už santykinai nedidelę kainą, galima įsigyti didelės talpos diską, neišleidžiant didžiulės sumos pinigų.

Didelės talpos diskus mėgsta tie, kas turi daug nuotraukų, dirba su dideliais video failais, žaidžia kompiuterinius žaidimus, atliekate kitus, daug laisvos vietos reikalaujančius darbus. Taigi, tokiems žmonėms patartina nusipirkti terabaito (1024 gigabaitai) ar net didesnės talpos diskus. Na o tie, kurie daugiausia naršo internete ir jiems nereikia saugoti didelių failų, gali apsieiti ir su 256 ar 500 gigabaitų kietaisiais diskais: https://www.b-a.eu/c2074/Kietieji-diskai-HDD-.

Prieš kelis metus pasirodę SSD kietieji diskai užima vis didesnę rinkos dalį. Tokie diskai yra atsparesni mechaniniam poveikiui ir gerokai pagreitina kompiuterį. Norite pagreitinti kompiuterio darbą ir jūs? Papasakosime, kaip tai daroma.

SSD diskas daro įtaką programų įjungimo ir jų veikimo greičiui. Taip pat, jei įsidėsite SSD diską į savo kompiuterį, pamatysite, kad jis daug greičiau įsijungia, tai yra, per keliolika sekundžių ar net mažiau yra užkraunama jūsų operacinė sistema. Norint į kompiuterį įsidėti SSD diską, jame reikės vietos. Nešiojamame kompiuteryje dažnai SSD diskas dedamas vietoj CD-ROM. Tai yra, kompaktinių diskų skaitytuvo. Šiandien kompaktiniai diskai taip retai naudojami, kad daugelis kompiuterių net neturi tokio skaitytuvo. Tad neturėtų būti didelė netektis išimti iš kompiuterio šį įrenginį.

Jei SSD diską įdėsite vietoj CD-ROM, turėsite kompiuteryje du kietuosius disku – HDD ir SSD. Tuomet jums reikės perrašyti operacinę sistemą ir visas programas į SSD diską, nes tik taip pajusite šio tipo disko privalumus. Senajame HDD diske galėsite laikyti visus reikiamus failus, o naujame diske turėsite operacinę sistemą ir visas programas. Tik nepirkite mažiausios talpos SSD disko – operacinė sistema paprastai užima labai daug vietos, be to, SSD diskas pradeda lėčiau veikti, jei jis užpildomas daugiau kaip 80 procentų.

Norėdami pasilikti CD – ROM skaitytuvą kompiuteryje, galite atsisakyti HDD disko ir jo vietoje įstatyti SSD. Senajam HDD diskui nupirkę specialią dėžutę, galėsite jį naudoti kaip išorinę laikmeną. Tiesiog prijungsite diską prie kompiuterio per USB jungtį ir galėsite pasiekti visus turimus failus. Tai nėra pats patogiausias variantas, tačiau tik taip galite išsaugoti kompaktinių diskų skaitytuvą.

Tokie išoriniai kietieji diskai nurodyti čia parduodami ir parduotuvėse. Jie yra naudojami, kai kompiuteryje trūksta vietos ir kai visada kartu reikia nešiotis didelės apimties failus. Tai lyg didelis USB raktas, į kurį telpa šimtai gigabaitų duomenų. Tokiu atveju rinkitės HDD diską, nes išorinis SSD diskas nelabai turi prasmės. Tik jo kaina bus didesnė.

Parašykite komentarą