Mitai apie elektrinį šildymą

Elektriniai šildytuvai

Nors ši žiema ir nėra šalta, dažnas iš mūsų susimąsto apie namų šildymą – o kas, jei netikėtai paspaudęs šaltukas privers kalenti dantimis? Tokiu atveju sildytuvai tampa pačiu geriausiu ir šilčiausiu šildymo būdu – jie greitai prišildys patalpą. Žinoma, atsiranda manančių kitaip, neva šildytuvai, ypač elektriniai, ne tik nėra tinkami naudoti šaltuoju metų sezonui, bet netgi yra pavojingi sveikatai! Po dažnu mitu slypi visiškai priešinga informacija, todėl vertėtų peržvelgti pačius dažniausius mitus apie elektrinį šildymą.

Šildymas elektra – brangu. Niekam nėra malonu kiekvieną mėnesį gauti didžiulę sąskaitą už sunaudotą elektros energiją, todėl žmonės vengia naudoti šildytuvus. Ypač elektrinis sildytuvas dažnam sukelia neigiamą reakciją, bet tai vertėtų pamiršti. Rinkoje atsiradęs infraraudonųjų spindulių šildytuvas – tai naujiena, kuri privers sumažinti šildymo sąskaitą. Skamba neįtikėtinai? Dėl savo veikimo principo (kuomet šildoma ne patalpa, bet objektai, o nuo jų tampa šilta visur) jie gali drastiškai sumažinti šildymo kainą. Išmeskite seną elektrinį šildytuvą ir verčiau įsigykite šį – taip jūs sutaupysite ne tik pinigų ar laiko, bet ir būsite draugiški aplinkai!

Elektrinis šildytuvas yra labai nekompaktiškas prietaisas. Greičiausiai taip kalba tas, kuris niekada nėra matęs elektrinio šildytuvo. Kiekvienoje buitinių prekių parduotuvėje galite išvysti pačių įvairiausių dydžių šildytuvus – nuo itin didelio iki mažo šildytuvo, telpančio kuprinėje. Pagal tai, koks yra šildytuvas (konvencinis, priverstinio išpūtimo, infraraudonųjų spindulių ar tepalinis) skiriasi jų dydis, todėl jeigu ieškote nedidelio ir lengvo elektrinio šildytuvo, būkite atidūs jo beieškodami parduotuvėje.

Elektrinis šildytuvas gali pakenkti gyvenamajai aplinkai. Nežinia kodėl, bet atsiranda manančių, jog elektrinis šildytuvas kenkia namams, todėl verta ieškotis kitų papildomo šildymo alternatyvų. Toks nepagrįstas mitas klaidina žmones – pavyzdžiui, turintieji priverstinio išpūtimo šildytuvus gali užkirsti kelią namuose esančiam drėgnam orui, kuris yra vienas iš pagrindinių pelėsio sukėlėjų! Dėl pačių įvairiausių priežasčių namuose gali kauptis drėgmė (pavyzdžiui, aprasoję langai ar juoduojantys tapetai rodo drėgmės perteklių), todėl vertėtų prieš ją kovoti. Priverstinio išpūtimo šildytuvas, nors ir greitai prišildo patalpą, bet sausiną orą. Žinoma, per daug sausas oras nėra gerai – jis apsunkina kvėpavimą ir tenka dažnai vėdinti kambarį, bet tai užkerta kelią pelėsio plitimui. Taip išeina, jog toks elektrinis šildytuvas gali pristabdyti gresiančią žalą namams, todėl jis visiškai nekenkia.

Mitai apie elektra grindžiamą šildymą bus pagrįsti tik tada, jei kas nors imsis iniciatyvos ištirti ar iš tiesų tai yra tiesa. Dažną mitą galima greitai paneigti, todėl visada reikia būti atsargiam išgirdus vieną arba kitą teiginį apie tam tikrus dalykus. Visada yra geriausia išbandyti pačiam – tik tada bus aišku ar tai, ką kažkas pasakė, buvo tiesa. Būkite smalsūs ir nepasiduokite kitų daromai įtakai.

Parašykite komentarą