Renkamės benzininį pjūklą

benzininiai pjūklaiNuo sudėtingos konstrukcijos benzininių iki paprastų, tačiau išties neprastų rankinių pjūklų, gamintojai siūlo išties platų asortimentą gaminių, praversiančių ir buityje, ir sode, ir dirbtuvėse ar statybose. Benzininiai pjūklai – paklausi prekė, kurią noriai renkasi pirkėjai, todėl šiandien detaliau ir pakalbėsime apie juos.

Benzininiai pjūklai – tai galingas įrankis, kuris neriboja darbo ploto, kadangi jam nereikia jokių elektros šaltinių. Visgi, šio tipo pjūklai reikalauja daugiau priežiūros, nes būtina turėti ir alyvos, ir benzino, maišyti kurą. Taip pat svarbu šio mišinio nelaikyti ilgiau nei 3 mėnesius pjūklo bakelyje, todėl, jei pjūklą retai paimate į rankas, tai nėra pats ekonomiškiausias pasirinkimas. Kita vertus, benzininiai pjūklai – galingiausia pjūklų rūšis. Tarkim, jei lygintumėm tokios pat galios elektrinį ir benzininį pjūklą, pastarasis vis tiek bus galingesnis.

Benzininiai pjūklai skirstomi į dvi kategorijas – skirtus profesionalams ir skirtus mėgėjams. Mėgėjams skirti benzininiai pjūklai praverčia buityje, kai tenka genėti medžius bei nudirbti kitus ūkio darbus, tačiau jų galia gana vidutinė, maždaug 2kW, kita vertus, to pilnai pakanka, darbuojantis aplink namus.

Ar benzininiai pjūklai saugūs?

Nors benzininiai pjūklai iš pirmo žvilgsnio atrodo gana pavojingai, gamintojai deda visas pastangas, kad padarytų juos saugesnius. Šiuolaikiniai pjūklai turi įvairiausias apsaugas nuo gedimų ir nelaimingų atsitikimų, pavyzdžiui, saugos stabdį, kuris apsaugo žmogų nuo netikėtos pjūklo atatrankos ir galimybės stipriai susižaloti, jei pjūklas išsprūstų iš rankų. Be to, modernūs benzininiai pjūklai gana lengvi, lyginant su jų pirmtakais, todėl ir dirbti yra gerokai maloniau ir paprasčiau.

Kita apsauga – mechaninė, kurios tikslas apsaugoti pjūklą nuo perkaitimo. Kai kurie benzininiai pjūklai turi specialius saugiklius, kurie sustabdo darbą, jei pjūklas per daug įkaista ir nelaidžia dirbti, kol jis neatvės, paprastai tai trunka apie 10-15 min.

Patarimas perkantiems

Jei nelabai žinote, kokio pjūklo jums išties reikia, pasikonsultuokite su profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės išsirinkti optimaliausią pjūklo variantą. Be to, perkant benzininį pjūklą, reiktų paprašyti, kad pardavėjas jį užvestų – taip galėsite išvengti nemalonių staigmenų jau įsigiję įrankį. Ir galiausiai atminkite, kad nevalia pasiduoti pagundai išbandyti pjūklą, neįpylus tepalo. Tinkamai neparuošto benzininio pjūklo variklis gali „užgesti“ visam laikui.

Parašykite komentarą