Pinigai tuoj pat ir be jokių pastangų?

kreditasKą pasakytumėte, jei kas pasiūlytų pinigų? Naivu tikėtis, kad nei kiek nesusidomėtumėte. Juk vilioja galimybė nusipirkti ką nors gražaus, nuvykti paatostogauti ir pan. Tačiau vienas posakis atsveria šiuos lūkesčius: nemokamų pietų nebūna. Taip ir pinigai – norint jų gauti, reikia dirbti. O jeigu reikalinga kuo skubesnė finansinė pagalba, galbūt verta pasiskolinti? Gal kreditas – neblogas variantas?

Pamąstykime. Finansinės atsargos išseko, išlaidų nemažai. Skolintis? Tai potencialus variantas. Teigiamas jis ar neigiamas? Tinkamas konkrečiu atveju ar visgi netinkamas? Atskleisime paslaptį. Kone viskas pasaulyje turi ir pliusų, ir minusų. Kreditas – ne išimtis. Gal ir nebeliko intrigos, bet šią tiesą buvo svarbu pateikti.

Pinigai tuoj pat

Bene didžiausias kreditų privalumas – tai ypač greitas skolinimosi būdas. Atsižvelgiant į internetinį skolinimo variantą įspūdis dar labiau sustiprėja – pasiskolinti galima nepaprastai sparčiai. Atrodo, kad priartėjame prie svajonių, galima įsigyti viską, ko tik norime. Nereikia laukti, kol sutaupysime tam nuostabiam laikrodžiui, tam galingam automobiliui… Bet palaukite… Kad pinigai ateina greitai, dar nereiškia, kad ir išleidžiami turėtų būti nedelsiant.

Kitas aspektas – kam tie pinigai išleidžiami. Labai svarbu neiškrypti iš kurso. Jei pasiskolinote, nes atėjo laikas naujai viryklei, bet susigundėte kuo nors kitu, situacija ne iš maloniųjų – ir pinigų nelikę, ir reikiamo daikto neįsigyta. Patarimas paprastas – susikoncentruoti į tai, kas iš tiesų būtina, ir nepasiduoti tokioms pagundoms kaip naujausias planšetinis kompiuteris, nors namuose turite porą senesnių, ir pan.

Mažų palūkanų paieška

Ko gero, nėra nei vienos kreditus teikiančios įmonės, kuri nesiskelbtų internete. Tai gera žinia kiekvienam vartotojui, nes mažų palūkanų paieška tampa lengvesnė – ji vyksta virtualioje erdvėje. Jei procentai dideli, tai ir kreditas nelabai praktiškas.

Tikrai yra nuomonių, kad kreditas ir mažos palūkanos – nesuderinama. Iš dalies šitaip teigiantys žmonės yra teisūs. Tačiau vis tiek norisi kuo palankesnių sąlygų, todėl ieškoma informacijos.

Sąlygos

Palūkanos palūkanomis, bet yra nemažai kitų aspektų, lemiančių paslaugos patrauklumą. Viskas turėtų būti nurodoma sutartyje. Pavyzdžiui, kreditus teikiančios bendrovės pastaruoju metu vis labiau akcentuoja galimybę atidėti įmoką. Kas tai per dalykas, kokie reikalavimai ir t. t.? Ar tai tik skambi frazė iš gražios reklamos, ar reali ypatybė, leidžianti sutarti dėl palankesnių skolinimosi sąlygų?

Galimybė prireikus atidėti įmoką – dar vienas teiginys, sudominantis vartotojus. Ir vėlgi klausiama, ar ši paslaugos dalis tik „estetinė“, skirta pritraukti daugiau žmonių, suinteresuotų pasiskolinti, ar iš tiesų naudinga.

Pastangos

Vertėtų priminti šio straipsnio pavadinimą: Pinigai tuoj pat ir be jokių pastangų? Hm, pastangos… Na, iš pirmo žvilgsnio tikrai jokių pastangų nereikia, nebent pasiteirauti dėl konkrečių sąlygų ir suraityti parašą sutartyje. Ir vis dėlto…

Kaip ir daugeliu atvejų, taip ir čia egzistuoja vienas, bet reikšmingas BET. O reiškia jis štai ką: pinigai skolinantis gaunami lengvai, BET… Ar kreditų bendrovė lygiai taip pat lengvai juos atgaus? Performuluojant kitaip: ar pavyks paprastai grąžinti, ar norint atiduoti neprireiks imti dar vieno kredito? Gavimas – beveik nesistengiant, o grąžinimas?.. Ši dalis kartais praleidžiama, o vėliau prireikia refinansavimo.

Kas per daiktas tas refinansavimas?

Taigi, kas yra tas refinansavimas. Gal tai kitu vardu pavadintas kreditas? Ir taip, ir ne. Skaitytojas jau reikalauja nevedžioti už nosies ir pagaliau atskleisti, apie ką mes čia kalbame? Na, gerai.

Refinansavimas – tai kelių įsiskolinimų perdavimas vienai įstaigai. Jei nesiseka grąžinti kredito, tada imamas dar vienas, paskui gal dar vienas, atidavimas tampa vis sunkesnis. Atsiranda daug komplikuotumo, kiekvienos sutarties sąlygos skirtingos, visur yra savi reikalavimai. Ne tik pinigus skaičiuoti tenka, bet ir skirti nemažai laiko bandant perprasti ir prisiminti, kam ką ir kokiu metu grąžinti.

Kad sumos neaugtų ir kad finansus pavyktų sutvarkyti, kreipiamasi į įstaigą, teikiančią refinansavimo paslaugą. Tokiu būdu palūkanos paprastai tampa priimtinesnės, ir apskritai grąžinti vienai įstaigai lengviau nei trims.

Finansų valdymas

Geriau, kai neprireikia nei skolintis, nei ieškoti refinansuotojo. Daugelis finansines bėdas sietų su atlyginimų dydžiu. Tiksliau, su mažomis pajamomis. Nori ar nenori, bet dažnai sutinki su šia mintimi – juk būna atvejų, kai išlaidos viršija pajamas. Ir ką daryti? Nejaugi laukti porą savaičių, kad galėtum įsigyti naują lovą, nors senoji tiesiog sulūžo? Pavyzdžių nemažai – pačių įvairiausių, susijusių ir su mažesnėmis, ir su didesnėmis pinigų sumomis. O tinkamas finansų valdymas, deja, praktiškai sunkiau įgyvendinamas nei teoriškai. Kita vertus, tai nereiškia, kad pasistengus neįmanoma vienu ar kitu atveju pasielgti išmintingiau, paskirti vieną kitą eurą kiaulei taupyklei.

Pinigai žmones domina, nes kur tik pasisuksi, visur reikia mokėti. Kiekvieno lūkesčiai skirtingi – ką domina naujas „Lamborghini“, o kas svajoja apie naudotą dviratį. Pajamų skirtumai taip pat nemenki. Tačiau ne visada uždirbantis daugiau sugeba sutaupyti.

Prioritetai

Ir dar vienas aspektas, kurį reikėtų aptarti, yra prioritetai. Kaip minėta straipsnio pradžioje, nemaža reikšme pasižymi pinigų kryptys. T. y. kam jie paskiriami. Ar svarstoma apie kreditą siekiant patenkinti prioritetinius poreikius, ar, pavyzdžiui, norint įsigyti kokį nors prestižiniam segmentui priklausantį daiktą? Ši išskirtis – itin svarbus klausimas, padedantis susigaudyti ir nuspręsti, ar reikalingas tas kreditas, ar ne. O jei reikalingas, mąstoma, į kokį tikslą gauta pinigų suma bus orientuota.