Tvoros želdiniams

Tvoros želdinimas – gana populiarus pasirinkimas. Įvairūs augalai padeda sukurti dar jaukesnę namų aplinką, padeda atnaujinti tvorą, ir t.t. Tai – nesudėtingas darbas, kuris leidžia džiaugtis gana greitu rezultatu, taigi, visada verta pasvarstyti apie tokį pasirinkimą. Tereikia išsirinkti tinkamus augalus, ir jūsų namų teritorija taps dar išskirtinesnė.

Vijokliniai augalai pasirenkami dažniausiai

Vijokliniai augalai puikiai tinka bet kokioje teritorijoje. Jie gana greitai prigyja ir padengia tvorą, be to, nereikalauja labai daug priežiūros. Kai kurie vijokliniai augalai, pavyzdžiui, pasiflora, džiugina nuostabaus grožio žiedais, tad šie vijokliniai augalai tikrai papuoš jūsų namų teritoriją juosiančią tvorą. Vijokliniai sausmedžiai džiugina ypatingai puikiu aromatu, kuris yra gana švelnus ir gaivus. Didžioji dalis vijoklinių augalų džiugina tik šiltuoju metų laiku, tačiau taip pat galite pasirinkti ir tokius, kurie atrodytų estetiškai ir rudenį. Pavyzdžiui, vinvyčiai traukia akį ryškiomis rudeniškomis spalvomis.

Kokiems augalams nereikia papildomų atramų?

Dažniausiai yra siekiama, kad apželdinimui pasirinkti augalai lengvai prigytų, ir prikibtų prie apželdinimo tvoros, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamus augalus. Pavyzdžiui, gali puikiai pasiteisinti penkialapiai vinvyčiai arba paprastoji gebenė (šie augalai lengvai prisitvirtina prie bet kokio paviršiaus). Jauniems augalams gali būti reikalingos medinės atramos, vielos ar siūlai, tačiau vėliau augalai auga savarankiškai. Svarbiausia yra tai, kad augalai turėtų pakankamai taškų prikibti prie paviršiaus, tad galite būti užtikrinti, kad apželdinimo tvora tam puikiai tiks.

Ar verta rinktis egzotinius augalus?

Egzotiniai augalai žavi įspūdingais žiedais ir įmantriais lapais, tačiau ne visada yra galimybė tinkamai juos prižiūrėti. Jei nuspręsite tvorą apželdinti egzotiniais augalais, įvertinkite tai, ar jų priežiūra nebus pernelyg sudėtinga (šaltuoju metų laiku jiems gali būti reikalingas papildomas šildymas, ar pan.) Vis dėlto, svarbu žinoti ir tai, kad ne visi egzotiniai augalai gali ištverti gana šaltą žiemos klimatą, tad pavasarį vėl reikės galvoti apie tvoros apželdinimą naujais augalais. Vertėtų pasvarstyti apie šalčiui atsparių augalų pasirinkimą – pavyzdžiui, puikiu pasirinkimu gali būti gebenė arba sausmedis.

Augalus rinkitės itin atidžiai

Rinkdamiesi tvoros apželdinimui skirtus augalus pasistenkite įgyti kuo daugiau žinių apie juos, nes tai galės padėti kur kas paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Prireikus pasikonsultuokite su specialistais – jie tikrai pateiks naudingos informacijos apie augalų priežiūros subtilybes.

Taigi, jei norite, kad jūsų namų teritorija būtų dar jaukesnė, betafence.lt tikrai rasite pakankamai platų tvorų pasirinkimą, ir tuomet beliks tik nuspręsti, kokiais augalais vertėtų apželdinti tvorą.